Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

obrtanje smera motora

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1obrtanje smera motora Empty obrtanje smera motora Sre Mar 02, 2011 3:44 pm

marko

marko

evo jedne teme koja bi mogla da zanima neke clanove koji imaju zastave 750 a zele da ih malo nabudze.
najčešće se menja smer motora kod motora od fiata 850.
prvo i najvažnije šta treba promeniti je bregasta osovina.treba staviti bregastu koja se vrti u desnu stranu zbog zupčanika koji pokreće razvodnik paljenja.bregasta može od yuga 45.zatim treba okrenuti klipove za 180 stepeni.onda treba uzeti alternator i vodenu pumpu koja se vrti u desnu stranu i ugraditi na taj motor.i to je to.ja lično imam u planu da nadjem menjac od fiata 850 i na taj menjač da ugradim motor od yuga 45 kojem bi promenuo smer okretanja u levu stranu.tu dolaz i mogućnost ugradjivanja dva zupčanika tako da se bregasta nastavi vrteti u levu stranu ali se radilica vrti u desnu.treba promenuti i osovinu uljne pumpe i staviti odgovarajucu

https://italijaauto.serbianforum.info

2obrtanje smera motora Empty Re: obrtanje smera motora Sre Mar 02, 2011 5:37 pm

fijatista



super je objasnjeno

3obrtanje smera motora Empty Re: obrtanje smera motora Sub Mar 05, 2011 8:09 pm

Boris

Boris

Alternator može ostati isti,ja sam na 850 special stavio fićin alternator i radi normalno.Vodena pumpa od fiata 850 je duža.

4obrtanje smera motora Empty Re: obrtanje smera motora Sub Mar 05, 2011 9:35 pm

marko

marko

zar onda nece biti problem oko hladjenja alternatora?znam da po pitanju elektrike moze ali to hladjenje mi nije logicno.

https://italijaauto.serbianforum.info

5obrtanje smera motora Empty Re: obrtanje smera motora Sub Mar 05, 2011 11:35 pm

Boris

Boris

Lopatice na remenici su skoro pod 90 stepeni,ja nisam imao problema,prešao oko 6000 km.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu